Abone Ol 
GÜNDEM

Parasını eksik ödediler: Boyacıdan değişik protesto

Bolu’da yaşayan Sinan Dursun, Aşağısoku Mahallesi’nde bir düğün salonunun dış cephesinin boyama işini aldı. 15 günlük çalışmanın akabinde, düğün salonunun boya işini tamamlayan Sinan Dursun, teze nazaran anlaştığı parayı düğün salonu sahiplerinden alamadı.

30-50 bin TL’lik bir ücret isteyen Dursun’a 5 bin TL teklif edildi. Kendisine teklif edilen paraya sonlanan Dursun, dün gece saatlerinde, düğün salonuna giderek duvarlara kırmızı boya sürüp, karaladı. Boya ustası dursun ayrıyeten, düğün salonunun duvarına büyük harflerle, ‘Emek ödenmedi’ yazdı.

“EMEĞİMİN KARŞILIĞINI ALAMADIM”

Aynı anda toplumsal medya üzerinden canlı yayın açan Dursun, “Geldim ben bu işi yaptım. Bu adamdan ne işin başında 1 lira para, ne işin ortasında 1 lira para ne işin sonunda 1 lira para, üstüne üstlük tehdit, parayı ödememezlik, ortada yazı yok, çizi yok. İspat edilecek bir durum yok. Ben de kendimi riske attım. Açık söylüyorum, emeğimin karşılığını alamadım. Alamadığımın üstüne çok kalem çektim. Yalnızca bu iş değil fakat tehdit hiç almadım. Üstüne bir de tehdit. ‘Bizim dediğimiz meblağa razı geleceksin’ deyip, 3 kuruşluk iş gösterip, 5 kuruşluk iş yaptırıp, ‘Sen 3 kuruşluk iş söyledin’ deyip, 2 ortağın ortasında, bir müdürün ortasında oynamaktan 15 gündür sabrediyorum. Rastgele bir ödeme yapılmadı. Latife üzere. Aşağı üst 30-50 bin lira ortasında olan bir işten, küfür eder üzere 5 bin üzere para getirip, üstüne tehdit alıp, 5 bin lirayı aldım. Bu da delil olsun. Ben de bunu yaptım bu gece” dedi.

“SIRTIMDA 3 DEFA DERİ SOYULDU”

Abone Ol 

Çalışma kuralının güç olduğunu belirten Dursun, “75 metre uzunluğundaki yeri, hiç ara vermeden, meslektaşlarım iyi bilir, ara vermeden bitirilmesi gereken bir cephe. Hak etmeselerdi bunu yapmazdım. Kimseye yapmadım. Bolu Merkez. Hiçbir boyacı sabahın altısında kalkıp gelip de bu cepheyi yapmaz. Gölge yok. Sıcakta kimse dışarıda duramazken, 15 gün alın teri döktüm. Sırtımda 3 defa deri soyuldu. Güneşin alnında. Bedava bir şey istemedim” tabirlerini kullandı.

Düğün salonu sahibi olayın akabinde Sinan Dursun’dan şikayetçi oldu. Dursun, polis merkezindeki tabirinin akabinde özgür kaldı. Düğün salonu sahipleri ise bugün yazının üzerini boyatarak kapattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu